Technology

Tottenham zwyciężył City po golu w ostatnich minutach! Bardzo dobre spotkanie i strata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w 26. kolejce!

19.02.2022, 15:00 0 komentarzy
Tottenham zwyciężył City po golu w ostatnich minutach! Bardzo dobre spotkanie i strata punktów mistrza angielskiej ekstraklasy w 26. kolejce!

Bardzo dużo futbolowych fanów z całej Europy jest zdania, iż angielska liga jest na ten moment najwybitniejszą piłkarską ligą na świecie. Swoją renomę ekstraklasa angielska budowała bardzo długi, a perfekcyjnym tego dowodem są słupki sprzedaży, które te zmagania osiągają co tydzień. Należy także mieć świadomość tego, iż piłkarskie kluby z ligi angielskiej niemal w każdym sezonie dobrze wyglądają w rozgrywkach europejskich. Fantastycznym przykładem tego jest choćby fakt, iż obecnym mistrzem Ligi Mistrzów jest londyńska Chelsea, czyli klub z angielskiej ekstraklasy. Bez żadnych wątpliwości chrapkę na triumf w tych elitarnych pucharowych rozgrywkach ma również mistrz Anglii. Zawodnicy mistrza ligi angielskiej rok wcześniej dotarli do meczu finałowego Ligi Mistrzów, jednakże wtedy musieli uznać wyższość klubu prowadzonego przez Tuchela. Dla szkoleniowca mistrza angielskiej Premier League Guardioli, który w sezonie obecnym wzniesie się na wyżyny, żeby zdobyć upragnione trofeum europejskie to był bez wątpienia spory policzek.

City jest na doskonałej drodze, by ułatwić sobie drogę po trofeum Ligi Mistrzów i należy podkreślić ten fakt. Wypracowali sobie solidną przewagę nad pozostałymi drużynami w rozgrywkach ligowych, co da im możliwość zdecydowanie mocniej skoncentrować się na europejskich rozgrywkach. Gracze mistrza ligi angielskiej w weekend rywalizowali Tottenhamem i bez cienia wątpliwości nie oczekiwali tak trudnego starcia. Drużyna Tottenhamu Hotspur od początku spotkania dynamicznie wyruszyła z atakami, czego wynikiem było trafienie już w 4 minucie meczu. gracze mistrza Premier League musieli ruszyć do gonienia wyniku. Wielbiciele futbolu z Manchesteru bez żadnych wątpliwości byli szczęśliwi, gdy futbolówkę do bramki w 36. minucie wpakował Guendogan Ikay doprowadzając tym samym do remisowego wyniku. Do głosu w drugiej połowie tego starcia doszli ponownie doszli piłkarze Tottenhamu, którzy z pomocą Harryego Kane'a wrócili na prowadzenie. Wydawało się, iż to spotkanie skończy się wygraną Tottenhamu z Londynu, jednak w 92 minucie z karnego do remisu doprowadził Mahrez. W końcówce tego pojedynku sędzia podyktował jedenastkę dla przyjezdnych. Kane Harry zamienił karnego na trafienie i tym samym zapewnił triumf dla swojej drużyny.

Zostaw komentarz