Technology

Londyńska Chelsea wywalczyła kwalifikację do spotkania finałowego rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Po niesamowicie ekscytującym pojedynku piłkarze trenowani przez Thomasa Tuchela zdołali pokonać Tottenham wynikiem 1 do 0!

12.01.2022, 10:20 0 komentarzy
Londyńska Chelsea wywalczyła kwalifikację do spotkania finałowego rozgrywek Pucharu Ligi Angielskiej! Po niesamowicie ekscytującym pojedynku piłkarze trenowani przez Thomasa Tuchela zdołali pokonać Tottenham wynikiem 1 do 0!

W środę wieczorem kibice piłki nożnej z Wysp Brytyjskich skupili się na meczu, który został rozegrany pomiędzy Chelsea Londyn, a Tottenhamem Londyn. Stawka tego pojedynku była naprawdę wysoka, gdyż wygrany dwumeczu miał awansować do finału Pucharu Angielskiej Ligi! Chelsea z Londynu, która wywalczyła wygraną wynikiem 2:0 na swoim boisku w trakcie pierwszego spotkania tych drużyn okazała się zdecydowanie aktywniejsza. Każdy był jednak świadomy tego, iż w rewanżowym meczu nie będzie brakować niezwykłych momentów. Wprost przeciwnie od samego początku do końca fani mieli okazję oglądać niezwykłe spotkanie. Trenowani przez Conte gracze z pewnością mieli nadzieję na pozytywny wynik, ale drużyna Chelsea Londyn prędko ruszyła do ataku. Gracze Tuchela Thomasa zdobyli prowadzenie już po 18 minutach, kiedy to po niesamowitym dośrodkowaniu Mounta Masona piłkę do bramki wpakował Antonio Reudiger.

To był z pewnością fantastyczny start starcia dla Chelsea z Londynu, która znacząco przybliżyła się w taki sposób do finałowego meczu Pucharu Angielskiej Ligi. Od teraz piłkarze Tottenhamu Hotspur musieli odrobić już 3 bramki, by choćby doprowadzić do dogrywki. było to niesamowicie skomplikowane zadanie i ciężko temu zaprzeczyć. mnóstwo powodów do niezadowolenia z powodu systemu VAR mieli także fani piłkarscy zebrani na trybunach w stolicy Anglii. Aż dwukrotnie arbiter który prowadził ten mecz wskazywał na jedenastkę dla gospodarzy, jednakże dwukrotnie też był zmuszony decyzję te anulować po analizie sytuacji przy pomocy VAR. Gracze Tottenhamu Londyn mimo wszystko dalej walczyli o pozytywny wynik i dali radę nawet ustrzelić gola. Jednak tutaj po raz kolejny musiał zainterweniować system VAR i arbiter prowadzący to spotkanie ogłosił, iż kapitan reprezentacji Anglii w momencie podania znajdował się na pozycji spalonej. Londyńska Chelsea w końcowym rozrachunku wygrała ten mecz wynikiem jeden do zera i zagra w finale Pucharu Ligi Angielskiej, gdzie jej oponentem będzie Arsenal Londyn lub Liverpool FC.

Zostaw komentarz