Technology

Kluczowy turniej - mistrzostwa świata w piłce nożnej

14.11.2022, 09:18 0 komentarzy
Kluczowy turniej - mistrzostwa świata w piłce nożnej

Wielkimi krokami nadciągają zawody w Katarze, a duży procent płci męskiej z zachwytem odlicza nadchodzące dni. W internecie pojawia się dużo głosów pod kątem tego, jaka reprezentacja wygra turniej, a która posiada znikome perspektywy. Nie zabraknie też nieprzychylnych opinii w stosunku do przeróżnych sław piłki nożnej. Czy jedyne w swoim rodzaju historyczne wydarzenie da fanatykom piłki nożnej niezapomniane emocje?

Znakomitość igrzysk

Teraźniejsze mistrzostwa będą ponadprzeciętnie wyjątkowe, nie zważając na fakt niemałej ilości mistrzowskich turniejów piłki nożnej, które do obecnej chwili zostały zrealizowane. Pierwszy raz w historii, pojedynki między drużynami będą miały miejsce na terytorium Bliskiego Wschodu, a ponadto pierwszy raz w państwie wierzenia islamskiego. Pora roku również okazuje się nietuzinkowa, ponieważ wydarzenie wydarzy się podczas jesieni. Jest to zarazem finalny mundial, podczas gdy aktywny udział będą brać tylko 32 drużyny, ponieważ na następnym takim zgromadzeniu sportowym, liczba reprezentacji zmaksymalizowana zostanie do 48 drużyn zakwalifikowanych.

Nieprzychylne opinie społeczeństwa piłkarskiego

Najbliższe pojedynki reprezentacji w piłce nożnej są nieco bardziej dyskusyjne od swoich poprzednich wersji. Rodzą się opinie, że wybór obszaru, w którym mistrzostwa mają się odbyć, zawierał czynniki korupcyjne. Nic dziwnego zatem, że w środowisku piłkarskim widać gołym okiem dużej wielkości wzburzenie. Wokół mistrzostw bez przerwy włóczyło się widmo afer, natomiast czara goryczy przelała się, gdy na dzienne światło wyszło, że w trakcie budowy obiektów sportowych i reszty infrastruktury, zmarła spora liczba pracowników, nie będąca zabezpieczona w żaden sposób. To jednak nie przyhamowało olbrzymiej międzynarodowej organizacji piłki nożnej, od decyzji przyznania tego epokowego turnieju dla bogatego państwa, którym jest Katar.

Która reprezentacja wzniesie puchar?

Mimo wielkiej niechęci aniżeli podziwu wobec gospodarza mistrzostw, i tak miliony kibiców piłki nożnej biorą udział w procesie, typując różne zespoły do podniesienia trofeum. Głównymi faworytami do wygrania turnieju są Hiszpanie, Niemcy, Francuzi jak i Brazylijczycy. Do zespołów tych dodaje się również drużyny Portugalii, Holandii oraz Anglii. Na zwycięzce musimy poczekać aż do połowy grudnia.

Zostaw komentarz