Technology

Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

18.03.2021, 08:45 0 komentarzy
Wywiad z księciem Harrym i Meghan Markle

Ostatnio, a więc 7.03 o godzinie 20:00 dokonał się wywiad słynnej prezenterki telewizyjnej Oprah z księciem Harrym a także jego żoną Meghan Markle. O rozmowie tej zrobiło się niezwykle głośno i nadal jest to jeden z czołowych tematów w otoczeniu rozmaitych mediów. Po odejściu pary z pełnienia obowiązków w ramach brytyjskiej rodziny królewskiej a także przeprowadzce do USA to był 1 połączony wywiad Meghan i księcia Harry'ego. Podczas telewizyjnego spotkania z Winfrey para wyjaśniła powody swych decyzji oraz przedstawiła swoją wersję wydarzeń z życia na królewskim dworze. Na rozmowie pojawiły się zarzuty rasizmu, obojętności i utrwalania kłamstw pod adresem Pałacu Buckingham.

Na dodatek, według upowszechnionego kilka dni temu sondażu ośrodka YouGov Brytyjczycy w całym tym konflikcie w królewskiej rodzinie są raczej po stronie królowej Elżbiety II a także reszty członków rodziny niżeli Harry'ego i Meghan. Lecz nie można ukryć, iż poparcie jest niezwykle odmienne, zależnie od wieku oraz upodobań politycznych. Tabloidy brytyjskie podkreślają, iż w przypadku gdy Harry i Meghan chcieliby kiedyś wrócić na łono królewskiej rodziny, to właśnie tym wywiadem przekreślili definitywnie swoją okazję. Oprócz wspomnianych wcześniej kwestii królewska para poruszyła też sprawę myśli samobójczych Meghan i tego, że książe nie zauważył wcześniej tego, że jest on uwięziony, jak sam podkreślił.

Przedstawiciele kanału w serwisie społecznościowym jakim jest YouTube, którzy zajmują się fabrykowaniem różnorodnych informacji Josh Pieters i Archie Manners, poprosili 4 znawców analizujących w mediach kwestie królewskiej rodziny na skomentowanie wywiadu 2 dni przed jego emisją. Doświadczeni profesjonaliści, w tym były prasowy sekretarz królowej brytyjskiej, zinterpretowali całą rozmowę, zarzucając przy tym Oprah Winfrey subiektywizm a z kolei Markle korzystanie z bezkompromisowego oraz ostrego języka. Wywiad Winfrey z księciem Harrym oraz Meghan Markle został pokazany w w TVN24 wieczorem. Co istotne, rozmowę tą obserwowało średnio ponad milion widzów. Ta telewizyjna stacja stała się wtedy wiceliderem rynku, mając tym samym przewagę nad Polsatem i TVN.

Równocześnie mówi się, że wywiad ten jedynie udowodnił informacje dotyczące Oprah jako redaktorki, która umie wyciągnąć z rozmówcy dosłownie wszystko, co tylko zechce. Ze względu na emocjonujące rewelacje książęcej pary media piszą o "telewizyjnej rozmowie dekady", jednak Oprah przyczyniała się do tego już wiele razy. Bez dwóch zdań można stwierdzić, że temat ten będzie w ciągu najbliższych tygodni z pewnością często komentowany.

Zostaw komentarz