Wrześniowe wakacje - czas podróży

01.09.2018, 15:27 0 komentarzy
Wrześniowe wakacje - czas podróży

Większość z nas co roku zastanawia się który okres w roku jest najlepszy na zasłużony urlop. Zapewne preferencje zróżnicowane są w związku z oczekiwaniami, jakie posiadamy związane z wakacjami. Niektóre osoby jedyne czego chcą to odpoczynku, a inne osoby chcą wyszaleć się za cały rok. Bez względu na preferencje najodpowiedniejszym miesiącem, doskonałym do podróżowania jest wrzesień.

Jest mnóstwo plusów wynikających z spędzania swoich wakacji we wrześniu. Pierwszym argumentem jest fakt, że wakacje poza sezonem urlopowym są dużo tańsze niż ich odpowiednik w okresie typowo sezonowym. Hotele zmniejszają ceny, a biura podróży organizują bardzo atrakcyjne oferty last minute. Jedno jest pewne- wakacje we wrześniu na pewno ucieszy Twój portfel.

Kolejnym powodem jest mała liczba turystów. Zabytki, restauracje czy plaże będą mniej oblegane. Nie będziesz musiał czekać na stolik, nie zabraknie dla Ciebie leżaków, a w hotel będzie oazą ciszy i spokoju. Jeśli nie lubisz ogromnych tłumów - wrzesień jest właśnie dla Ciebie!

Kolejnym atutem wrześniowych podróży jest pogoda. Męczące gorące temperatury są dużo mniejsze, chociaż wciąż jest bardzo ciepło i przyjemnie. Zwiedzanie przestaje być tak wyczerpujące, Słońce jest mniej ostre, a to wiąże się z tym, że, plażowanie jest przyjemniejsze i dłuższe.

Możliwych kierunków do wyboru jest wiele. Przede wszystkim Europa zachęca pięknymi, ciepłymi miejscami. Wrześniowy klimat jest bardzo łaskawy dla większości europejskich krajów, stąd też dokonanie wyboru miejsca odpoczynku może być ciężkie. Polecamy również brać pod uwagę Amerykę lub Afrykę, w której to temperatury nie są aż tak uciążliwe. Miej na uwadze jednak, żeby pomijać miejsca, gdzie w tym czasie mogą występować niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak huragany.

Nie pozostaje Ci nic innego niż zapakowanie walizki i wyszukiwanie najlepszej oferty na wrześniowe wakacje. Okryj co ma do zaoferowania ciepły i słoneczny wrzesień. Chorwacja? Bułgaria? Grecja? Włochy? Wybierz swój idealny kierunek wycieczki i zagwarantuj sonie spokojny odpoczynek, oszczędzając spore pieniądze.

Tagi:

Zostaw komentarz