W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli od firmy Sony

21.09.2020, 09:01 0 komentarzy
W tym roku będzie premierowy dzień najnowszej konsoli od firmy Sony

Jeszcze w poprzednim roku obiecano, iż w roku aktualnym marka Sony pokaże nam swoje najnowsze dziecko, czyli PS5. Aktualnie wśród graczy w dalszym ciągu rozchwytywana jest ostatnia wersja konsoli oraz nie wygląda na to, by zaciekawienie nią miało zmniejszać się. Mimo tego japońska firma zdecydowała się na wyprodukowanie konsoli do gier nowej generacji, w związku z czym fani z niecierpliwością czekają.

Nowe zastosowania technologiczne w PS5

Marka Sony już nie raz udowadniała, iż okazuje się nowatorem wśród innych firm tego typu oraz może zaskakiwać swoich klientów. PlayStation 4 zawiesiła wysoką poprzeczkę konkurencji - wszystko przez kompletnie nowatorską jakość, jakiej wcześniej nie zaproponowała inna marka. Niesamowicie czułe kontrolery, gierki najwyższej generacji, efekty graficzne - konsumenci bez cienia wątpliwości potrafili docenić takie wszystkie atrakcje i dzięki temu aktualnie PS4 okazuje się być najszybciej zarabiającą konsolą wszech czasów.

Jednak z początku ukazały się delikatne kłopoty - Sony próbowało przekroczyć wszelkie granice technologiczne (co finalnie wyszło im), aczkolwiek dzień premiery i przedpremierowe zaprezentowanie PlayStation 4 stworzyły ambiwalentne odczucia. Klientom, którzy byli obeznani ze starszą konsolą PS3, nie w 100% odpowiadały na przykład kontrolery, gdyż z początku wydawało się, że okażą się bardzo niewygodne przy grze. Na końcu kontrolery miały zasadniczo alternatywny kształt, ale kłopotem pozostawała pierwotna wersja konsoli PlayStation4. Konsola nadmiernie przegrzewała się, urządzenie było w stanie również samo resetować się.

Rzecz jasna po pewnym czasie i poprawkach wdrażanych na bieżąco, wyszło na jaw, że jednak Sony podąża w pożądanym kierunku, a wypuszczona konsola przybiera łatkę legendy. Rzecz jasna nie byłoby to możliwe, gdyby nie gry, które dużo ludzi niesamowicie sentymentalnie wspomina.

Czy PlayStation 5 okaże się analogicznym osiągnięciem?

Zapewne niejeden gracz czy też pasjonat technologicznych świeżynek ze zniecierpliwieniem czeka na pojawienie się najnowszej konsoli. Sony obiecało, iż gierki znane z PlayStation4 zadziałają na przyszłej konsoli (lecz nie będzie to działało na odwrót, co wielu osobom się nie podoba). Słychać już teraz pierwsze głosy o problemach z pre orderami - mówi się, że Sony nie może się wyrobić z produkcją, aczkolwiek nie wiadomo, czy nie są to aby tylko kłamliwe pomówienia. W necie wyskakują się kolejne wiadomości też o tym, że PlayStation5 posiada podobno kłopoty z jakością obrazu 4k. Jednak i w tym wypadku nie jest pewne, co jest prawdziwe. Wszystko się okaże w momencie premiery, mianowicie 19 listopada 2020 roku.

Tagi:

Zostaw komentarz